הרדיו החינוכי

ברשת האינטרנט קיימות המון תחנות רדיו שמתחילות לשדר באמצעות האינטרנט.
שידורי הרדיו באינטרנט הינם אפשרות פשוטה ומהירה להקמת תחנות רדיו שתשדר לגולשי האינטרנט בלבד.
דרך פשוטה נוספת ניתן למצוא את פרוייקט "הרדיו החינוכי" שפועל כבר מספר שנים, דרכו מוסדות חינוך יוכלו להקים תחנת רדיו המשדרת דרך תדר FM וגם דרך האינטרנט.

מיזם תחנות הרדיו החיכוני ביוזמת רשות השידור, משרד החינוך ומשרד התקשורת. יזמו מהלך שבמסגרתו מוקצה התדר 106FM לתחנות רדיו קהילתיות ואשר מופעלות על ידי מוסדות חינוכיים כגון: מתנ"סים, בתי ספר, מכללות, אוניברסיטות ועוד.

כחלק מהקדמת תחנת הרדיו החינוכית אחראים להפעיל תלמידים במגמת התקשורת לבגרות או סטודנטים שלומדים לתואר בתקשורת.
הרדיו החינוכי נותן חווית לימוד מעשית ושונה בקרב בני הנוער לעולם התקשורת.

הרדיו החינוכי הינו רדיו אזורי שמשדר בתדר 106FM לפי המיקום הגיאוגרפי של מאזין הרדיו.
רשת האינטרנט מאפשרת לנו להאזין לתחנות רדיו מכל העולם, דרך שידור תחנת הרדיו אל רשת האינטרנט,
מכיוון שלרוב תחנות הרדיו החינוכי ישנה גם אפשרות להאזנה דרך רשת האינטרנט אז בתור גולשי האינטרנט מספר תחנות הרדיו החינוכי שאנו יכולים להאזין להם רק עולות.

חלק מתחנות רדיו החינוכי 

רדיו קול אחר - רדיו קול אחר 106fm תחנת הרדיו של בית הספר לתקשורת מהמרכז האוניברסיטאי אריאל, התחנה משדרת תוכן ייחודי ואחר: סיקור בלעדי של כדורסל נשים ולאומית גברים, תוכניות על בעלי חיים, איכות סיביבה, אקטואליה מקומית, במה לאמנים צעירים ומגוון סגנונות של מוזיקה אלטרנטיבית.

רדיו קול הקמפוס - התחנה מאופיינת בקו אלטרנטיבי, הן במוזיקה והן בתכנים. רדיו קול הקמפוס מופעלת על ידי המכללה למינהל במסגרת פרוייקט הרדיו החינוכי של קול ישראל.
ועוד מספר תחנות רדיו נוספות שניתן למצוא באתר RLive.

לסיכום, כתוצאה ממהלך זה מספר המאזינים לתחנה של תחנות הרדיו החינוכי רק עולה, ולנו בתור הגולשים שמעוניינים להאזין לתחנות רדיו איכותיות עולה גם.